sunmax_logo
zdrowo

Opalování na slunci a opalování v soláriu

Slunce a jeho UV záření je potřebné pro náš život a naše zdraví, ale v určitých situacích, pokud je ho nadmíra, nám může škodit. Slunce vysílá ultrafialové záření UVA, UVB a UVC. UVC záření, které slunce vysílá, je pohlcováno ozonovou vrstvou, a přímo do naší kůže se dostává pouze UVA a UVB záření. Pokud se do naší kůže dostane příliš velká dávka UVB záření, dojde k popálení kůže. Intenzita UVB záření je závislá na několika činitelích: geografické šířce, ročním období a části dne.

Pokud vycházíme na přímé sluníčko, vystavujeme se na sluneční záření, nad kterým nemáme ve skutečnosti žádnou kontrolu, a proto existuje velké riziko popálení kůže. Většinou nejsme schopni dobře odhadnout bezpečný opalovací čas. Lampy v opalovacích deskách také vysílají UVA a UVB záření, ale narozdíl od slunce, jsem schopni přesně kontrolovat intenzitu záření a čas na jeho vystavení, díky čemuž minimalizujeme riziko popálení.

Proto se jedná o mýtus, že opálení na sluníčku je mnohem přirozenější a zdravější než to, které jsem získali v soláriu. Pokud zachováme zdravý rozum a budeme dodržovat pravidla, která nám představuje nová norma opalování, budeme schopni získat v soláriu pěkné, přirozené a zdravé opálení!!!

 

opalanie_sunmax

Copyright  2011  Sunmax