sunmax_logo
zdrowo

Загальна інформація про норму EN 60335-2-27.

Т.зв. “нова європейська норма засмаги 0,3 Вт/м²” - це результат діяльності Європейської Комісії, яка 1 жовтня 2008 року прийняла директиву EN 60335-2-27. В основному вона стосується обмеження випромінювання приладів для засмаги до рівня 0,3 Вт/м². Після шестимісячного перехідного періоду, тобто від 1 квітня 2009 року правила нової норми розповсюджуються на всі країни-учасники ЄС. Правила поширюються на нові прилади для засмаги, які були введені в експлуатацію після 1 квітня 2009 року.

Чому рівень 0,3 Вт/м²? Це максимальне значення УФ-випромінювання, яке буває в природних умовах на землі. Коротко кажучи, це значення випромінювання на екваторі опівдні в сонячну погоду.

Обмеження потужності випромінювання приладів до рівня 0,3 Вт/м² - це по суті значно лагідніша засмага у порівнянні з існуючими на ринку соляріями. Лагідніша засмага в свою чергу сприяє збільшенню часу засмаги - навіть в кілька разів. Введення цього обмеження є результатом турботи про безпеку і здоров'я користувачів салонів-соляріїв, а також спроба нормалізувати ситуацію в галузі, яка нещодавно була сильно атакована ЗМІ. Скорочення виділення УФ-випромінювання зводиться в основному до обмеження випромінювання із діапазону УФ-В, яке відповідає за виникнення почервоніння і опіків. Введення нової норми - це корисна інформація для власників салонів, хоча більшість з них бояться її наслідків, і, коротко кажучи, реакції клієнтів на продовжений час засмаги і підвищену ціну на сеанс. Проте слід зазначити, що в ситуації, коли час сеансу збільшиться вдвічі, ціна зовсім не повинна бути так само в 2 рази вища, щоб власник салону не постраждав після такої зміни. Досвід інших країн ЄС, які запровадили нове законодавство, показує, що засмага згідно нової норми не стала на перешкоді клієнтам, а навіть заохотила деяких нерішучих клієнтів. Власники салонів також переконались, що ці зміни були необхідні. Хоч би тому, що врешті-решт ми впевнено можемо сказати, що засмага в солярії є цілком безпечна.

Інформація, яка міститься в новій нормі, стосується також інших аспектів, не лише обмеження УФ-випромінювання приладів для засмаги. Там також є інформація на тему рекомендацій та інструкцій про засмагу, необхідність інформування споживачів про ризики впливу УФ-випромінювання і т. д.

В другій частині норми йдеться про кодування УФ-ламп, яке стосується виробників з 1 жовтня 2011 року. Код лампи буде використовуватись, між іншим, для вибору ламп еквівалентних пристроям.

Важливо наголосити на тому, що нова норма поширюється на всі солярії, які були введені на ринок після 1 квітня 2009 року. Кожна країна-учасниця ЄС зобов'язаний самотужки нормалізувати ситуацію на ринку вже існуючих приладів.

 

03

Copyright  2011  Sunmax