sunmax_logo
zdrowo

Z lampami Sunmax opalasz się bezpiecznie....

Mówiąc o bezpiecznym opalaniu zawsze powinniśmy mieć na uwadze takie opalanie, które nie prowadzi do wystąpienia rumienia i poparzeń.
Dobranie właściwego dla każdego użytkownika czasu opalania – sesji na łóżku opalającym ma tutaj kluczowe znaczenie. Niezmiernie istotne jest aby nie przekroczyć minimalnej dawki erytemalnej dla osoby opalającej się (ang. MED, minimal erythema dose). Po jej przekroczeniu dochodzi do powstania rumienia, czego zawsze należy unikać.

Zatem długość sesji zależy od kilku czynników; rodzaju łóżka opalającego i zastosowanych lamp, typu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny osoby korzystającej z solarium. MED, czyli wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe u każdego człowieka jest różna. 

Nowa "norma_opalania", a głównie ograniczenie mocy promieniowania UV do poziomu 0.3W/m2 daje możliwość zdecydowanie lepszej kontroli czasów opalania, a tym samym do minimum zmniejsza ryzyko przekraczania dawki MED. Dzięki temu z całą stanowczością powiedzieć można, że opalanie w solarium jest bezpieczne.

 

 

Copyright  2011  Sunmax